Новини Міста

Тернополяни за місяць в середньому заробляють майже 8 тис. грн.

В Головному управлінні статистики  у Тернопільській області оприлюднили дані про середньомісячну зарплату штатного працівника в місті Тернополі. Згідно офіційної інформації, ця сума складає близько 8 тисяч гривень.

— Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) по м. Тернополі за ІV квартал 2018 р. становила 7996 грн., — інформують у відомстві.

Середня заробітна плата — макроекономічний показник, що обчислюється як середнє арифметичне значення заробітних плат певної групи працівників (наприклад, по підприємству, по галузі, по регіону). Розраховується, виходячи із фонду оплати праці працівників (включаючи оплату праці сумісників), премій, надвишок, винагород за підсумками роботи за рік та одноразових заохочень.

При цьому, сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Тернополя станом на 1 лютого 2019 р. становила 9,6 млн. грн, з них 92,2% – на економічно активних підприємствах.

Варто зазначити, що згідно даних Державної служби статистики, середня зарплата в Україні у січні 2019 склала 9223 грн.

— Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у січні 2019р. становила 9223 грн, що у 2,2 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн), — повідомляють у Держстаті. — Порівняно із груднем 2018р. темп зміни середньої номінальної заробітної плати становив 87,2%. Зменшення нарахувань у січні до попереднього місяця відбувається щороку і зумовлено тим, що в грудні здійснюються нарахування одноразових виплат: винагород за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсаційних виплат за невикористану відпустку тощо.

Related Articles

Back to top button
Close
Close