Новини Міста

7 березня. Цей день в історії Тернопільщини

7 березня 1926 року – у Рудній-Таборі (Чехія) помер чеський піаніст і композитор, уродженець Тернополя Їндріх фон Каан (Каан-Альбест).

7 березня 1930 року – в м.Теребовля народився польський історик, медієвіст, доктор історії, професор Єжи Леслав Вирозумський.

7 березня 1941 року – в Залав’є Теребовлянського району НКВС заарештувало 13 членів ОУН. Хлопці та дівчата об’єднувалися в різні гуртки, секції. Неофіційно ж це було підпілля. Провідники ОУН навчали їх стріляти з різних систем зброї, долати водні перешкоди, шифрувальній справі та іншим військовим ремеслам. За сигналом зрадника «Сулими» енкаведисти виявили і схопили юних борців та відвезли до Тернопільської тюрми де й закатували. Ось вони, молоді герої: Петро Панас, Мирослав Якимів, Степан Шугин, Тимофій Брездень, Іван Кубішин, Михайло Кубішин, Іван Брездень, Федір Служак, Михайло Хома, Михайло Сосній, Михайло Гачкевич, Микола Гачкевич, Павло Гайовський.

7 березня 1943 року – на територію Шумщини ввійшов загін червоних партизанів імені Михайлова. З приходом на територію Тернопільщини, загін зайнявся налаштовуванням агентурної мережі, укомплектуванням особового складу і матеріальної бази.

7 березня 1946 року – Верховна Рада УРСР своїм Указом, перейменувала село Вулька Бережанського району на Волиця.

7 березня 1951 року – народився відомий тернопільський лікар-онколог Петро Сабала. Більше 20 років він пропрацював на посаді завідуючого хірургічного відділення Тернопільського обласного онкологічного диспансеру. Помер у листопаді 2014 року.

7 березня 1956 року – в с.Васильківці Гусятинського району народився український підприємець у сфері сільського господарства, Герой України Іван Гута.

Related Articles

Back to top button
Close
Close