Новини Міста

Мешканці Тернопільщини матимуть змогу помолитися до чудотворної ікони Богородиці

Впродовж тижня на Тернопільщині можна буде помолитися до чудотворної ікони. До Чорткова везуть копію образу Белзької Богородиці.

Так, впродовж 9-16 березня віряни зможуть прикластися до святині у  катедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла. Зустріч її запланована на подвір’ї храму 9 березня о 17 годині.

Разом із іконою у собор прибуде також ще одна церковна святиня — хрест-релікварій з частинкою Животворящого Хреста Господнього із селища Устя-Зелене, що в Монастириському районі.

Як вже повідомляв раніше сайт «Тернополяни», їх було віднайдено минулого року. До того тривалий час вважалося, що чудотворна копія образу Белзької Божої Матері, яка здавна зберігалася в цьому соборі, зникла. Згодом – образ відправили на реставрацію та експертизу в музей Свято-Успенської Унівської Лаври, де група реставраторів підтвердила, що дана ікона має велику сакральну та духовну цінність. Майстри запевнили, що первісні лики святих замальовані у 1920 роках. Сама ж ікона датується сімнадцятим століттям, а ризи – серединою вісімнадцятого.

Related Articles

Back to top button
Close
Close