Світ та Україна

Указ Порошенка на 70 млрд: реактори для Хмельницької АЕС буде будувати компанія з Росії

Указ про будівництво енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької атомної електростанції підписаний сьогодні президентом України Петром Порошенком. Про це повідомляє на сайті його Адміністрації.

Відповідний документ називається “Про заходи з підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері використання ядерної енергії”. Уряду доручено внести в парламент тематичний законопроект.

Як повідомляє “Радіо Свобода”, чеська компанія Škoda JS отримала попередню згоду Кабміну на добудову нових реакторів без тендерів. Вона входить в російську групу, яка підпадає під санкції і фігурує у справі НАБУ, порушеній проти колишнього депутата від “Народного фронту” Миколи Мартиненка.

Обґрунтування для будівництва третього і четвертого енергоблоків ХАЕС на загальну суму понад 70 млрд гривень було затверджено влітку минулого року.

За даними програми “Схеми”, Škoda JS працює в сфері атомної енергетики десятки років. Нею володіє компанія OMZ BV, зареєстрована в Нідерландах. Вона є частиною холдингу “Об’єднані машинобудівні заводи”, який в свою чергу підпорядковується російському “Газпромбанку”, більшість акцій – у газового монополіста РФ «Газпрому». Він під санкціями в Україні, а Škoda JS – ні. Натомість на неї накладені санкції в США.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко так і не ввів персональні санкції відносно Росії у зв’язку із захопленням українських моряків у Керченській протоці.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close