Світ та Україна

Чорнобильський «водолаз», який врятував АЕС від повторного вибуху

отримує від держави 456 грн в місяць

Один з так званих чорнобильських «водолазів» Олексій Ананенко отримує від держави 456 гривень компенсації на місяць. У 1986 році він разом з двома колегами допоміг уникнути другого вибуху на Чорнобильській АЕС.

Як повідомляється в сюжеті СТБ, добровольцями тоді погодилися йти троє: старший інженер Олексій Ананенко, інженер середньої ланки Валерій Беспалов і начальник зміни Борис Баранов. У квітні 1986 року, ризикуючи життям, займалися спуском води з теплоносія четвертого енергоблоку ЧАЕС. У разі, якщо б активна зона (теплоносії) стикнулася б з водою, була ймовірність повторного вибуху. Троє водолазів вирушили через затоплені камери четвертого реактора, знайшли два запірних клапана і відкрили їх, спустивши воду. Вважали, що після виконання такого завдання через променевої хвороби після отримання високих доз радіації ці люди могли б прожити не більше декількох днів. Але всі троє вижили.

«Знаєте, скільки отримує« чорнобильських »доплат Олексій Ананенко? Той самий легендарний «водолаз», який спускався під зруйнований реактор, щоб відкрити вентилі зливу води. Щоб не стався другий вибух. Людина, який рятував весь світ, зараз отримує 456 гривень «чорнобильських» в місяць ».

«Я чекала на його, щоб записати реакцію на епізод« Чорнобиля », де говорять, що йому залишилося жити всього кілька днів. Але реакції не було. «Довго ще дивитися?» – запитав він у дружини. Він взагалі мало що пам’ятає. Справа в тому, що два роки тому його збила машина, і кілька місяців він пролежав у комі », – розповідає журналіст.

– Він в той рік хотів поїхати в санаторій на оздоровлення, але сказали, що немає бюджету. А коли вже був у комі, передзвонили і запропонували путівку. Я їм сказала, що вже не треба, – розповідає дружина в особистій бесіді.

 

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close