Здоров'я

Омолодження плазмою молодої крові – це обман

У США виявився зафіксований виник бум на омолодження за допомогою переливань плазми крові молодих донорів. Тепер людей намагаються переконати не вдаватися до подібного методу продовжити собі молодість. Експерти Федерального Управління по контролю за якістю продовольства і медикаментів виступили із заявою про те, що новий спосіб стати красивіше і молодше – це не більше, ніж спосіб нажитися на самих довірливих, тобто, попросту обман.

Федеральне Управління по контролю за якістю продовольства і медикаментів (Food and Drug Administration, FDA) виступило із застереженням на адресу літніх пацієнтів, зазначивши з приводу омолодження молодою кров’ю, що «недобросовісні компанії роблять на цьому тисячі доларів».

Плазма являє собою рідку частину крові, що містить в собі суспензія її формених елементів: еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. За даними телекомпанії ABC, процедура омолодження за допомогою плазми крові від молодих донорів стрімко набирає в США популярність. Літні американці чинять опір старінню за допомогою переливання плазми крові від донорів у віці 16-25 років. Повідомляється, що для виконання такої процедури омолодження досить просто зареєструвати заявку на сайті клініки без жодних медичних обстежень. При цьому вартість порції плазми (близько 250 мл) досягає $ 8 тис.

FDA застеріг літніх людей про те, що подібне омолодження – це фактично обман.

«FDA поінформоване про те, що в ряді штатів приватні фірми пропонують таку послугу, як переливання плазми крові від молодих донорів, імовірно, з метою протидії віковим недугам. Серед них – втрата пам’яті, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, хвороба Альцгеймера, порок серця. Нас турбує використання плазми в подібних цілях. Немає ніяких доказів користі переливання плазми від молодих донорів для лікування, профілактики і запобігання вікових захворювань », – таку заяву розповсюдило відомство.

Експерти вважають, що подібний метод омолодження пов’язаний з підвищеними інфекційними, алергічними, респіраторними і кардіоваскулярними ризиками.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close