Світ та Україна

Найближчим часом Криму ми не повернемо

Вже п’ять років триває окупація Російською Федерацією значної частини українських територій – Криму.

Ця тема надзвичайно болюча для тисяч українців, однак, кандидати у президенти користуються нею, аби покращити власні рейтинги. Такої думки – народний депутат з фракції БПП Ігор Побер.

Політик зазначив, що попри такі приємні обіцянки кандидатів на пост глави держави, Крим нам вдасться повернути ще не скоро.

– Багато кандидатів апелюють до країн-підписантів Будапештського меморандуму. Можливо, кандидати не знають, проте і наш президент, і наш міністр закордонних справ, і інші дипломати уже вели переговори з цими державами у питанні, яке стосується повернення Криму. А якщо врахувати, що однією із країн-підписантів є та, яка окупувала наш півострів, то до кого ми взагалі апелюємо? На жаль, найближчим часом Криму ми не повернемо. Безперечно він є нашим- українським, однак, я навіть не знаю скільки часу пройде перед тим як ми його повернемо. Мабуть, він буде не нашим допоки в Росії при владі залишатиметься Путін, – поділився своїм баченням нардеп.

Ігор Побер також розповів, що наразі Росія продовжує вкладати у Крим значні кошти, оскільки для країни-агресора півострів є стратегічно важливим.

– Зараз Росія вкладає туди великі кошти, які спрямовують на той таки міст, на аеропорти, дороги, лікарні. Коли вони анексували півострів, їх насправді не цікавило російськомовне населення, яке РФ повинна була «захищати». Їх просто цікавила база. Сьогодні Росія може відмовитися від Донецької, Луганської областей, однак, від півострова вона не відмовиться, адже Крим стратегічно важливий. Там розміщується їхній флот. Більше того, ми не зможемо повернути півострів, поки кримчани самі не захочуть до України. Їх ніхто силоміць повернути не зможе. На сьогоднішній день у них добре «промиті» мізки. Пригадую, як у 2013 році я відпочивав із родиною у Євпаторії і багато спілкувався із місцевими жителями. У них тоді не було українського бачення. Там не було жовто-блакитного прапора. У кожному таксі був лише російський триколор. Правильно деякі мої колеги говорять, що про Крим забули. Це правда. Ним ніхто не займався ще з часів Незалежності, – зауважив Ігор Побер.

Related Articles

Back to top button
Close
Close