Світ та Україна

Скасування статті про незаконне збагачення загрожує безвізу з ЄС, – Transparency International

Міжнародна організація із боротьби з корупцією Transparency International заявила, що скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення є порушенням міжнародних зобов’язань України і може призвести до скасування безвізового режиму з ЄС. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій 1 березня.

«Це рішення значно послаблює антикорупційні зусилля країни, що автоматично закриває 65 розслідувань і має прямий вплив на 4 справи проти чиновників, які вже перебувають в суді», – йдеться в повідомленні.

Секретаріат організації Transparency International вважає, що рішення Конституційного суду порушує міжнародні зобов’язання України.

«Таке рішення суду фактично дає держслужбовцям можливість легалізувати доходи, які ймовірно були отримані злочинним шляхом, і не боятися кримінального переслідування. Крім того, сенс електронного декларування посадових осіб, яке було успішно введено в процесі антикорупційної реформи, тепер зникне через відсутність кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Так само втратять сенс норми щодо умисного декларування неправдивої інформації, оскільки не буде необхідності приховувати доходи», – зазначив виконавчий директор TI Україна Андрій Боровик.

«Якщо системні законодавчі проблеми в Україні не будуть вирішені і справи про незаконне збагачення залишаться без розгляду, значна кількість антикорупційних досягнень в державі стануть марними. Якщо рішення знайдено не буде, є всі шанси, що безвізовий режим з Європейським Союзом та фінансова допомога МВФ будуть заморожені», – заявила голова правління Transparency International Делія Феррейра Рубіо.

Як інформував ZAXD.NET, 26 лютого Конституційний суд України скасував статтю про незаконне збагачення в Кримінальному кодексі через некоректне формулювання. У ній під незаконним збагаченням малося на увазі «набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами, а так само передача ним таких активів будь-якій іншій особі». Судді визнали, що в такій редакції стаття про незаконне збагачення не узгоджується з конституційним принципом презумпції невинуватості.

Після цього президент Петро Порошенко підготував законопроект з іншим формулюванням.

Він пропонує прописати, що незаконне збагачення – це «придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі без законних на те підстав і за відсутності ознак зловживання владою або службовим становищем або прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовою особою, а так само передавання нею таких активів у будь-який інший спосіб».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Related Articles

Back to top button
Close
Close